Responzívny dizajn

Čo je Mobilegeddon reps. nový Google mobilný update?

1 sep , 2015  

Koncom apríla 2015 vydal Google jeden z ďalších updatov (Google mobilný update), ktorý má vplyv na výsledky vyhľadávania na mobilných zariadeniach. Podľa upraveného algoritmu uprednostňuje vo výsledkoch vyhľadávania stránky, ktoré disponujú responzívnym dizajnom.

Keďže čoraz viac ľudí využíva mobilný internet a rovnako aj vyhľadáva prostredníctvom neho, tak aj Google sa musel na túto zmenu pripraviť a poskytnúť užívateľom relevantnejšie výsledky vyhľadávania na mobilných zariadeniach. V  Amerike je to v súčasnosti viac než 51 % vyhľadávaní pomocou telefónu, minulý rok okolo 40 % a toto číslo neustále narastá [zdroj].

Je Váš web responzívny?

Či je vaša stránka mobile friendlyprijateľná pre mobilné zariadenia sa dozviete tu:

mobile friendly test

Report vo Webmastertools – testovanie používateľnosti

Veľmi zaujímavým reportom vo webmastertools je Mobile Usability test, kde môžete vidieť, ktoré stránky sa nezobrazujú správne na mobilných zariadeniach.

 

testovanie používateľnosti

Čoraz viac užívateľov v Amerike a rovnako aj Európe používa intuitívne telefón pri vyhľadávaní, či online nakupovaní, sledovaní pošty alebo porovnávaní produktov.  Tento trend internetu v mobile sa stáva nevyhnutnosťou keď cestujeme, či už za prácou alebo za dovolenkou. Máme potrebu byť stále online pretože telefón je od teraz našim prvým zdrojom informácií, keď sme vzdialený od počítača. Keďže čoraz viac ľudí nakupuje cez telefón alebo vyhľadáva tieto informácie cez mobil, tak z hľadiska SEO je priam nevyhnutné reagovať na tieto zmeny.

Aký je rozdiel medzi klasickým a responzívnym vzhľadom?

Responzívny dizajn:

Respozívny dizajn - Zencart.sk

Klasický – neresponzívny dizajn

Neresponzívny dizajn

Rozdiely:

  • menu a kategórie sa prispôsobujú podľa veľkosti obrazovky
  • užívateľ to ma jednoduchšie pri vyhľadávaní na stránke prostredníctvom rôznych zariadení
  • výsledky vo vyhľadávaní sa rozlišujú pre mobilné zariadenia a pre desktopové zariadenia v závislosti od toho či stránka používa responzívny vzhľad alebo nie.
  • prehľadnosť
  • rýchlosť
  • jednoduchosť ovládania
  • dynamické prvky.

Nástroje pre testovanie dizajnu stránky pre viaceré zariadenia

Ak si chceme odtestovať ako vyzerá naša stránka na viacerých zariadeniach, veľmi zaujímavým nástrojom je  Quirktools.  

Odporúčania

Ak si nie ste istý, či zmenou dizajnu stratíte postavenie vo výsledkoch vyhľadávania tak sa nemusíte báť. Aj s týmto máme svoje skúsenosti. Napíšte nám a radi to s vami prekonzultujeme. V prípade, že ešte stále nemáte svoj interentový obchod, zencart.sk môže byť to správne riešenie pre vás, za bezkonkurečnú cenu. Napíšte nám ešte dnes.

, ,


Comments are closed.